وبلاگ

دسته بندی مطالب

جدیدترین مطالب
ایزوگام

صرفه جویی انرژی با ایزوگام

صرفه جویی انرژی با ایزوگام

استفاده از عایق های رطوبتی ساله است در بین مردم رواج شده است. صرفه جویی انرژی با ایزوگام برای ساختمان ها بسیار با صرفه است.این محصول یکی از ضروری ترین اجزاء ساختمان به حساب می آید.استفاده از این محصول باعث می شود استفاده از سوخت های فسیلی مانند نفت،بنزین،زغال سنگ و … کاهش می یابد.این امر موجب آلودگی کمتر به هوا و محیط زیست می شود.استفاده بی رویه از سوخت های باعث گرم شدن هوا و آلودگی محیط زیست می شود.

دو حالت باعث کاهش ورود و خروج گرما و سرما همراه عایق کاری

  1. سطح براق فویل آلومینیومی ایزوگام باعث می شود تا تابش نور خورشید دیواروبام را گرم نکند.به صورت ساده باعث بازتاب نور و گرمای نورخورشید می شود؛در نتیجه دمای داخل خانه را تا ۱۵ درجه پایین می آوردو خنک می کند.این عمل باعث می شود تا در تابستان ساختمان خنک شود؛همچنین باعث مصرف انرژی کمتر دستگاه های خنک کننده می شود.
  2. لایه های تشکیل دهنده ی ایزوگام مانند یک عایق حرارتی از خروج گرماوسرما از محیط داخلی ساختمان میشود.این عمل نیز باعث مصرف انرژی کمتر برای گرم شدن و سرد شدن ساختمان می شود.همچنین لایه ی پشم شیشه در محصول به کار رفته باعث جلوگیری از خارج شدن گرما از منزل می شود؛در نتیجه ی دمای داخلی منزل را ۱۰ درجه گرمتر از دمای بیرون از منزل یا ساختمان را می کند.

ایزوگام مرغوب را چگونه انتخاب کنیم؟

مهم ترین و اصلی ترین دلیل برای انتخاب ایزوگام برای عایق کاری میزان مقاومت حرارتی آن است.توجه داشته باشید که در انتخاب حتما باید میزان مقاومت محصول را قبل از خرید بررسی کنید.هراندازه میزان مقاومت بالاتر باشد ایزوگام حرارت کمتری را از خود عبور می دهد؛در نتیجه باعث بهینه سازی دمای داخل خانه می شود.در انتخاب محصول به قیمت نباید توجه کردبالا بودن قیمت ایزوگام دلیل بر استاندارد بودن محصول نیست.برخی از عایق ها با قیمت بالایی فروخته می شود ولی از استاندارد بودن برخوردار نیستند.

مکان های مورد نیاز برای عایق کاری

تمامی قسمت های ساختمان نیاز به عایق کاری ندارند.برخی از قسمت های ساختمان که در معرض نفوذ آب و رطوبت قرار می گیرند نیاز به ایزوگام دارند.در ادمه به قسمت هایی که نیاز به عای کاری دارند را نام برده ایم.

سقف ها ، دیواره های خارجی، کف واحد مسکونی، لوله های آبگرم

این مکان ها بیشتر در خانه عایق کاری می شوند.

مزایا 

سقف ها: با نصب ایزوگام در سقف ها مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش منزل را ۱۵ تا ۲۵ درصد راکاهش میدهد.

دیواره ساختمان: با نصف ایزوگام به دیواره ساختمان مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش ساختمان حدود ۱۰درصدکاهش میدهد.

کف: عایق کردن کف با ایزوگام تک لایه مصرف انرژی در زمستان ۵ درصد کاهش میدهد.

 

مبتوانید برای آشنایی با مراحل عایق کاری سرویس های بهداشتی بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

ادامه مطلب ـ عایق کاری 

 

صرفه جویی انرژی با ایزوگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.