وبلاگ

دسته بندی مطالب

جدیدترین مطالب
ایزوگام

شرایط نگهداری ایزوگام

شرایط نگهداری ایزوگام

ایزوگام باید در تمام مراحل بعد از تولید تحت مراقبت قرار گیرد. میتوان دلایل زیادی برای مراقبت از ایزوگام نام برد. نگهداری صحیح از این محصول موجب حفظ کیفیت آن شود.برای خرید و نصب این محصول هزینه های زیادی داده میشود؛برای همین منظور باید از ایزوگام قبل و بعد از نصب مراقبت های مورد نیاز انجام شود.ابتدا شرایط نگهداری ایزوگام قبل از نصب و نگهداری صحیح در انبار را چند نکته مهم را شرح می دهیم.

 

نحوه صحیح نگهداری محصول در انبار
  1. کف سالن انبار باید کاملا صاف باشد.اگر کف سالن موزاییک نبود ابتدا برای چیدن رولها در سالن کف انبار را پالت قرار داد؛بعد از آن با نوار پلاستیکی رولها را بست.
  2. به دلیل قیمت بالای ایزوگام باید رولها در مکانی مجهز سرپوشیده و دور از تابش نور خورشیدو بارش باشد.اگر رولها در این شرایط قرار بگیرند باعث کاهش عمر محصول میشود.
  3. دمای سالن جهت نگهداری رولها بسیار مهم است؛مکان باید کاملا خشک و خنک و دارای سایه باشد.دمای مکان باید به +۵ درجه و حداکثر دما -۵ درجه سانتی گراد باشد.
  4. مدت زمان نگهداری رولها در انبار نباید بیش از ۶ ماه طول بکشد.قبل از تمام شدن مدت زمان نگهداری باید برای نصب آماده شوند.
  5. در مکان مورد نظر نباید هیچگونه مواد نفتی اشتعال زا وجود داشته باشد.انبار باید از نظر ایمنی مجهز باشد از جمله موارد ایمنی مانند سطل ماسه و کپسول های اطفاء در نظر گرفته شود.
  6. رولهای ایزوگام را به هیچ وجه نباید به صورت افقی حتی در زمان کوتاه چیده شود.توصیه میشود که قسمتی از محصول که دارای مشخصات است در سمت بالا قرار بگیرد. هنگام چینش ایزوگام دو رول رو نباید جوری چیده شود که هوا ار میان آن ها عبور کند.
  7. در هنگام حمل و نقل رولها اگر از وانت استفاده میشود باید مراقب بود تا لبه های رولها دچار صدمه نشوند. به هیچ وجه نباید محصول بر روی زمین کشیده یا پرتاب شود.
نگهداری ایزوگام در زمان نصب

در زمان نصب ایزوگام باید شرایط آب و هوایی در نظر گرفته شود.هنگام نصب باید تمامی نکات مهم و قوانین نصب رعایت شود.زیر سازی و آماده سازی سطح زیر ایزوگام از نکات مهم می باشد.توجه به شیب بندی مناسب برای پیشگیری از تجمع آب در نقاط مختلف نیزدر نصب مهم است.این دسته موارد بر روی دوام و کارایی ایزوگام تاثیر دارد.

نگهداری ایزوگام بعد از نصب

هدف اصلی در رعایت و مراقبت از ایزوگام برای افزایش طول و ماندگاری محصول میباشد.اگر در نصب و بعد از نصب نکاتی رعایت میشود جهت جلوگیری از هزینه های مخرب می باشد.در مقاله های قبلی گفته شده است که کیفیت بالا و نصب صحیح باعث افزایش طول عمر محصول تا ۱۰ سال میشود.بعد از نصب جهت اطمینان باید سالانه دوبار از محصول نصب شده بازدید کرد؛بعد از بررسی نیز باید هرگونه آشغال و موارد مخرب محصول را در سطح را برطرف کرد.این نوع بررسی و اهمیت به افزایش طول عمر تاثیر زیادی دارد.در صورت بررسی اگر مشکل یا اگر مکانی به تعمیر و نصب دوباره نیاز داشت باید انجام شود.این نوع تعمیرات هزینه و زمان کمتری را صرف میکند و از نظر اقتصادی بهتر است.

در هنگام بازدید حتما به قسمت هایی ک ناودان، نورگیرو… وجود دارد به طور دقیق و صحیح بررسی شود.در صورت بارش شدید برف و باران و وزش باد بررسی نیازاست؛در صورت گرفتگی با اشغال و برگ های بادآورده آنها را باز کنید.جمع شدن آب در این گونه مکان ها باعث کاهش ماندگاری میشود؛در نتیجه باعث نفوذ رطوبت به داخل ساختمان و شامل هزینه های بالایی برای تعمیر میشود.یکی دیگر از راهکارها جلوگیری از تخریب نصب سرامیک بر روی ایزوگام است.

 

 

 
شرایط نگهداری ایزوگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.