وبلاگ

دسته بندی مطالب

جدیدترین مطالب
ایزوگام

ایزوگام

 ایزوگام یک نوع پوشش محافظتی جهت جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده میشود. نام این محصول ، نام بازرگانی گونه ای عایق آماده ضد نم و رطوبت برای پوشاندن سطح های مورد نظر استکه از فرآورده ها نفتی تشکیل می شود. این نوع ماده با حرارت مشعل نصب میشود.مواد تشکیل دهنده ی آن از الیاف مصنوعی و قیر خالص است . ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی این ماده قیر است که حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد آن را تشکیل میدهد.معمولا طول عمر محصول به ۱۰ سال میرسد.از این محصول جهت عایق کاری های منازل و ساختمان ها استفاده می شود.

کاربرد ایزوگام در مکان های مختلف:

این محصول به علت سبک بودن و مقاومت بالایی که دارد به تنهایی یک عایق رطوبتی است.میتوان از آن در هر قسمتی که نیاز به عایق کاری دارد استفاده شود.مکان هایی که این محصول استفاده میشود عبارتند از : بام های ساختمان ، سرویس های بهداشتی ، کف استخرها ، دیواره، پی ، مخازن های آب و…

این محصول در استاندارد ابعاد (۱۰*۱)در بازار موجود است.ضخامت آن ۳.۵ الی ۴ میی متر و وزن آن تقریبی ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم است.

شکل ظاهری یک ایزوگام استاندارد 

انواع استاندارد با نشان گذاری بر روی رول های عایق مشخص می شود.این نشانگذاری باید در فاصله هر دو متر فیلم پلی اتلینی روی عایق چاپ شده باشد.بر روی این برچسب ها باید مشخصات محصول از جمله نوع عایق رطوبتی ،تاریخ تولید،وزن ، ضخامت و علامت استاندارد چاپ شود.

تشخیص ایزوگام مرغوب

امروزه با فراوانی کارخانه های تولید ایزوگام ، محصول غیر استاندارد و نامرغوب در بسیاری از بازارها زیاد دیده می شود.همین امر سبب شده است تا تشخیص محصول مرغوب و با کیفیت سخت شود.در ادامه مطلب به چند نکته ی مهم درباره ی محصول و همچنین تشخیص محصول با کیفیت اشاره کرده ایم.

میتوان با به کارگیری این نکات در بازار یک محصول مرغوب را خریداری کرد.

 1. احساس کردن بوی نامطبوع ازمحصول به علت استفاده کردن از پودر های معدنی به جای: پلیمر یا قیر مرغوب.
 2. زمانی که در محصول از مواد پلیمری یا قیر مرغوب استفاده نشده باشد. لایه خارجی آن که پوششی ندارد دست بکشید؛ متوجه میشوید که دستتان سیاه میشود.رنگ دانه های سیاهی به دستتان می چسبد. ازاین روش کاربردی هم می توان برای تشخیص استفاده کرد.
 3. اندازه گیری ضخامت لایه با توجه به ضخامت لایه ضخامت محصول درخواستی.
 4. داشتن برچسب های مشخصات بر روی عایق به همراه استاندارد یکی از نکات مهم در تشخیص محصول با کیفیت است.
 5. برای اطمینان از کشش مناسب و مقاوم ایزوگام می توان محصول را با قدرت بکشید. اگر در آن پارگی ایجاد نشد یا اگر در صورت تاکردن آن از لایه ی پشتی نشکست.محصول از لحاظ کششی بسیار از کیفیت بالا برخوردار است.
 6. روش دیگر برای امتحان کردن محصول در دمای مختلف این است؛ که میتوان یه تکه آن رابریده و به مدت دو ساعت در فریرز نگهدارید.توجه داشته باشید محصول را باید در زاویه ۱۲۰ درجه خم کنید. بعد از بیرون آوردن محصول از فریزر اگر قسمتی که خم شده شکسته یا ترک برداشته بود.محصول از مرغوبیت برخوردار نیست! این نوع ایزوگام در دمای سرد از مقاومت کمی برخوردار است . ممکنه است در سال اولی که استفاده شده کیفیت پایین خود را نشان می دهد.

ویژگی های برتر محصول

 1. مورد تایید موسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور و با علامت  استاندارد نوع B.P.P به بازار عرضه گردد.
 2. به تنهایی یک عایق کامل برای پوشش بام ها باشد.
 3. احتیاج به برف روبی دارد.
 4. در فصل های گرم و سرد و دماهای مختلف مقاوم باشد.با توجه به استفاده از قیر اصلاح شده بوسیله مواد پلیمری دچار پوسیدگی و شکنندگی نشود.
 5. استفاده از این محصول به محیط زیست و آلودگی هوا نمی شود.
 6. نصبی سریع و آسان نیز دارد.
 7. در مقابل اشعه های خورشید و مواد اسیدی و نفوذ گاز های سمی مقاوم است.
 8. در رنگ های مختلف ،پوشش ها ،ابعاد و ضخامت با توجه به سلیقه مشتری تولید می شود.
 9. قابلیت تعمیر و ترمیم در هر شرایط را دارد.
 10. سبک بودن وزن محصول باعث جلوگیری از اعمال بار اضافه بربام ها می شود.خطرات و خسارات جانی مالی در زمان وقوع حادثه مانند زمین لرزه را کاهش می دهد.

قطب تولید

اکثر کارخانه های تولیدکننده و صادرکننده این محصول در شهرستان دلیجان وجود دارد؛با انبوه بودن کارخانه ها این محصول در شهر دلیجان این شهرستان به قطب تولید ایزوگام معروف است.

ایزوگام
ایزوگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.