وبلاگ

دسته بندی مطالب

جدیدترین مطالب
ایزوگام

نصب ایزوگام

ایزوگام چگونه نصب میشود؟

برای عایق کاری و نصب ایزوگام در بخش های مختلف باید اصول نصب و وسایل مورد نیاز را بشناسیم. در این مقاله ما تمامی تکنیک ها و وسایل مورد نیاز و مراحل نصب را برای شما فراهم کرده ایم.

در نصب محصول استاندارد هایی از قبل تعریف شده است. ایزوگام را برخی مواقع در سرویس های بهداشتی جهت جلوگیری از رطوبت استفاده میشود.بیشتر مصرف و اسفاده ی ایزوگام در بام ها می باشد جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب در ساختمان ها در فصل های بارش.

در قدم اول شما باید با وسایل مورد نیاز جهت نصب محصول آشنا شوید.

وسایل مورد نیاز جهت نصب درست ایزوگام

وسایل مورد نیاز جهت نصب ایزوگام جزئی اما بسیار مهم و تمامی وسایل برای نصب ضروری است. وسایل مورد نیاز عبارتند از:

 1. ماله بند کشی
 2. کفش چرم ساق بلند
 3. کمچه
 4. تیغ موکت بری فلزی
 5. فندک جرقه ای
 6. تیغه لاستیکی دسته دار
 7. جارو
 8. کفش کف صاف
 9. گاز مایع سانتی نتر اندا۹۰
 10. دستگاه های مدرن پخش و نصب عایق های رطوبتی
 11. دستکش نسوز برزنتی
 12. چراغ شعله پخش کن به دو دسته تک شعله و دو شعله

مراحل نصب ایزوگام

تمیز کردن سطح:

قبل از نصب ایزوگام باید سطح مورد نظر جارو تمیز شود؛ مکان مورد نظر باید بدون هیچ گونه مانعی و همینطور کثیفی باشد تا نصب محصول راحت تر و زیرکار تمیز باشد.

زیر سازی:

زیر سازی یعنی هموار ساختن سطح برای نصب محصول آماده شود. برای مثال اگر میخواهید محصول را بر روی پشت بام نصب کنید ؛باید دقت کنید اگر بر روی سطح ترک یا درزی بود آن را با خمیر درزگیری یا ملات آن را صاف کنیم.اگر سطح با خمیر درزگیر پر شده بود باید برای نصب صبر کنید تا خمیر کاملا خشک شود و هیچگونه رطوبیتی از خمیر یا ملات نباشد ؛تا نصب شما با کیفیت بالایی انجام شود.

استفاده از قیر و پرایمر:

اگر سطح زیر نصب عایق زیر کار خوبی ندارد از قیر یا پرایمر به عنوان جایگزین استفاده کرد.سطح با قیر و یا پرایمر باید یک دست شود و سطح بدون برآمدگی باشد.

دقت کنید که هر نوع بر آمدگی در محصول باعث نی شود ایزوگام به خوبی بر روی سطح نچسبد و رطوبت به راحتی ساختمان شود.

اندازه گیری :

اندازه گیری از قسمت ناودان شروع می شود . سطح بام ها را با فاصله عرضی به اندازه ۹۰ سانتی متر اندازه گیری میشود.در اطراف ناودان ها چاهک های آبرو و زیر کولرهابهتر است قبل از نصب حتما یک یا دولایه اولیه نصب شود.

ایزوگام باید طوری نصب شود که سطح دارای شیب به سمت ناودان ها باشد تا در زمان بارش آب ها ر یک قسمت جمع نشود.

باز کردن رول:

توجه  داشته باشید محصولی که نصب میشود به ابعادی که نیاز است استفاده می شود.رول ها به اندازه های ۱۰ متری است. دقت شود که بعد از باز کردن محصول باید به طور مساری از دو طرف جمع شود.بعد از اندازه گیری محصول را با حرارت دادن بر روی قسمت های مورد نیاز و با فاصله های اندازه گیری شده نصب شود.

گاهی ممکن است به خاطر اینکه رول های ایزوگام به هم چسبیده اند برای جدا کردن آنها به حرارت نیاز باشد.فشار زیادی برای بازکردن رول ها باعث ایجاد پارگی یا ضعف در ساختار محصول شود.

نکته

مهم ترین نکته درباره ی ایزوگام قبل از نصب این است که کیفیت نصب ایزوگام مهم تر از کیفیت مواد تشکیل دهنده ی آن است؛اگر محصول با کیفیت مرغوب نصب مرغوب و استاندارد نداشته باشد ممکن است به ساختمان ضرر برساند.

اولویت اصلی برای داشتن یک محصول با کیفیت نصب آن است.

برای آشنایی بیشتر از کاربرد های این ماده بر روی ادامه ی مطلب کلیک کنید.

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.