وبلاگ

دسته بندی مطالب

جدیدترین مطالب
ایزوگام

مقایسه نصب قیرگونی با ایزوگام

بررسی و مقایسه نصب قیرگونی با ایزوگام

امروزه از قیرگونی و ایزوگام برای ساختمان ها استفاده می شود.تا در برابر نور خورشید و رطوبت آب و هوا مقاوم باشند.میدانید که مقاوم بودن لایه های ایزوگام و یا قیرگونی وابسته به جنس و ساختار آنهاست. در این مطلب به مقایسه نصب قیرگونی با ایزوگام می پردازیم.

هزینه های ساختمان سازی روز به روز افزایش می یابد به همین دلیل از همان ابتدا باید در هنگام شروع ساخت نکات ایمنی و محافظتی را رعایت کرد.رعایت نکات مهم ساختمان سازی باعث می شود در گذشت سال ها نیازی به صرف هزینه های اضافی تعمیرات نباشد.یکی از نکات مهم که در هنگام ساخت ساختمان باید رعایت شود، مقاوم سازی ساختمان در برابر رطوبت است.توجه داشتن به این نکته در مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند بسیار مهم تر است.اگر سقف یا دیوارهای یک ساختمان در برابر آب و رطوبت مقاوم نباشد،بعد از مدتی با بارش برف و باران ساختمان دچار مشکلاتی خواهد شد.نفوذ رطوبت و آب باعث پوسیدگی دیوار،سقف وکف ساختمان می شود.در مرور زمان ممکن است شکل و ظاهر ساختمان نیز تغییر پیدا کند.نفوذ رطوبت در ساختمان باعث ایجاد بوی بد ، ایجاد کپک ها و باکتری ها پر گوشه کنار های ساختمان می شود.

مصالحی که برای مقاوم سازی ساختمان استفاده می شود ایزوگام و قیرگونی است.

قیر گونی

قیرگونی نوعی ورقه سنگین است که که در ساخت و سازها استفاده می شود.این ورقه ها که اکثر مواقع از جنس گونی و حصیر هستند به قیر آغشته می شود و مورد استفاده برای عایق کاری صورت می گیرد.قیرگونی مانند ایزوگام است تنها تفاوتی که دارند این است که در قیرگونی آسفالت استفاده نمی شود.این دو محصول را در یک مورد استفاده می کنند برای عایق کاری.

مقایسه

یکی از معیارهای تفاوت ایزوگام و قیر گونی روش نصب ایزوگام است.روش نصب ایزوگام راحت تر از قیرگونی است. با در اختیار داشتن ایزوگام،مواد چسب وزیر ساز مخصوص و… می توان نصب ایزوگام را انجام داد.در نصب ایزوگام محیط اطراف کثیف نمی شود همین امر سبب می شود باعث در مقایسه با ایزوگام قیرگونی،نکته ی خوبی است که موجب افزایش نصب ایزوگام شده است.یکی دیگر از نکته های مقایسه ی قیرگونی و ایزوگام،لایه ی تشکیل دهنده ی قیرگونی است.هرچقدر لایه های قیرگونی بیشتر باشد در برابر رطوبت مقاوم تر است.

انواع مختلف قیرگونی:

  • قیرگونی سه لایه قیر و دو لایه گونی
  • قیرگونی دولایه قیر و یک لایه گونی
  • قیرگونی سه لایه قیر به همراه گونی درجه یک

ویژگی های ایزوگام و قیر گونی

  1. ایزوگام نسبت به قیرگونی سبک تر است.
  2. نصب ایزوگام با یک مشعل و مواد پلیمری بسیار راحت تر است اما قیرگونی با مشکلات نصب مواجه می شوید و راه تمیزی برای عایق کاری نیست.
  3. کارآمدی ایزوگام وابسته به جنس مرغوب و تجربه مجری آن می باشد.
  4. در دراز مدت نشت رطوبت در قیرگونی باعث می شود لایه ی گونی پوسیده شود.
  5. قیر نمی تواند از خود در برابر حلال های مختلفی مقاومت کند در بسایر از حلال ها از جمله حلال های نفت واکنش نشان میدهد.
  6. نصب ایزوگام هزینه ی بالایی نسبت به قیر گونی دارد ولی کارامد بودن آن در دراز مدت در برابر رطوبت قابل قبول است.
  7. ایزوگام نسبت به قیرگونی ضخامت کمتری دارد.

 

 

مقایسه نصب قیرگونی با ایزوگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.