وبلاگ

دسته بندی مطالب

جدیدترین مطالب
ایزوگام

عایق کاری سرویس بهداشتی

نحوه ی عایق کاری سرویس بهداشتی

همانطور که می دانید سرویس های بهداشتی و حمام مکان های مهم ساختمان می باشد.این دو مکان بیشتر در معرض رطوبت هستند.مراحل عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام نیز دارای اصول و قوانین هستند که باید رعایت شود.

زیر سازی سطح برای عایق کاری

قبل از عایق کاری سرویس ها کف سرویس ها را از ملات ماسه و سیمان میپوشانند.با استفاده از ملات شیب و روان شدن آب به سمت کفشور تنظیم می شود.حفره های آب و فاضلاب با استفاده از پلاستیک پوشانده می شود تا ماسه و سیمان داخل آن نرود و حفره ها مسدود نشود.بعد از سیمان کاری سطوح اجازه خشک شدن به آن را برای یک روز داد.برای خشک شدن سیمان استفاده شده از وسایل گرمایشی استفاده نشود زیرا کیفیت خود را از دست می دهدو همینطور سبب پوک شدن آن میشود.

دیواره ها

بعد از انجام زیرسازی عایق کاری دیواره ها زودتر از کف انجام میشود.دلیل اینکه که دیواره ها زودتر از کف انجام میشود به دلیل رفت و امد کارگران است که ممکن است باعث سوراخ شدن ایزوگام نصب شده در کف است. زمانی که دیواره ها عایق کاری میشود باید ۱۰ سانتی متر از لایه ی پوشش رو کف هم چسبیده شود.بعد از نصب محافظ کاشی کاری در سرویس انجام میشود.

کف

بعد از نصب محصول در دیواره ها کف سرویس عایق کاری میشود باید توجه داشته باشید که قسمتی به اندازه ۱۰ سانتی متر لایه ی پوشش محافظتی دیواره ها حتما روی ایزوگام کف چسبیده شود تا از نفوذ رطوبت در زیر محصول جلوگیری شود.در هنگام نصب محصول در کف باید دقت شود تا لوله های فضلاب سرویس های بهداشتی و کف شور نیز پوشش خوبی داشته باشد.همچنین از بریدن لوله فاضلاب فرنگی جلوگیری شود. اجرای گچ درون لولههای فاضلاب و اب جهت جلوگیری از مسدود شدن است.

برای اشنایی با عایق کاری سقف ساختمان روی ادامه مطلب کلیک کنید.

ادامه مطلب

عایق کاری سرویس بهداشتی
عایق کاری سرویس بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.